BQ - 470

BQ - 470

BQ-470 je plnoautomatická výkonná štvorčeľusťová lepička vybavená s rotačným podtlakovým nakladačom obálok, s možnosťou súčasného ryhovania obálky v štyroch automaticky nastaviteľných líniách. Nakladač je vybavený ultrazvukovým snímačom kontroly dvojnaloženia.

Lepička je úplne ovládaná prostredníctvom farebnej dotykovej obrazovky s uhlopriečkou 26 cm založenou na báze ikon. Rýchla automatická prestavba stroja v sebe zahŕňa nastavenia vedenia frézy, stierača lepidla, výšky lepidlovej vane, bočného nanášania lepidla, vedenia lisovacieho zariadenia, výšky lisovania, ryhovania, vedenia nakladača obálok, otvárania čeľustí a vedenia vykladača.

BQ-470 je vybavená nastaviteľným frézovaním knižného chrbta od 0,5 mm do 4 mm čo umožňuje dosiahnuť optimálne preniknutie a priľnavosť lepidla do chrbta brožúry.

Lisovanie knižného bloku je vykonávané silným, vyvýšeným lisovacím mechanizmom s prestaviteľnou výškou lisovania, čo zabezpečuje vysokokvalitné lepenie knižného bloku. Vykladanie je zabezpečované prostredníctvom šikmého vykladacieho dopravníka, ktorý dopravuje hotové brožúry do stohovača.

Ponúkaná lepička je v štandardnom vyhotovení, s lepením PUR lepidlom a je vhodná na väzbu brožúr z ťažkých natieraných papierov alebo na extrémne namáhané brožúry, ktoré je možné úplne roztvoriť. Má otvorenú vaňu lepidla a je s chopná pracovať s PUR granulátom t. j. do vane sa nasype potrebné množstvo granulátu a po ukončení práce sa musí zvyšok lepidla vypustiť. Tento systém preto nie je vhodný na lepenie kusových zákaziek vzhľadom k neefektívnosti z titulu relatívne vysokého odpadu lepidla.

Polyuretánové lepidlo je tiež výhodné používať z hľadiska ochrany životného prostredia.

Výrobca

Výrobca

Technická špecifikácia

max. formát knižného bloku320 x 320 mm
min. formát knižného bloku145 x 105 mm
hrúbka knižného bloku1- 65 mm
max. mech. výkon pri používaní PUR lepidlado 1 000 cyklov/hod
reálny produkčný výkon pri používaní PUR lepidlacca 800 brožúr/hod
(závisí na rozmeroch brožúry a zručnosti obsluhy)
formát obálky: max.320x660 mm
min.135x 225 mm
rozsah plošnej hmotnosti obálky ofsetový papier80- 302 g/m²
rozsah plošnej hmotnosti obálky natieraný papier105- 349 g/m²
max výška stohu obálok150 mm
doba zahrievaniacca 60 min
max. hĺbka frézovania chrbta4 mm
napätie400V/50Hz

Stroje

Mám záujem