BQ - 160

BQ - 160

Jednočeľusťová lepička BQ-160 je vhodná predovšetkým na výrobu blokov, skrípt a podobných väzieb V2 pri použití širokého spektra papiera.

Stroj je jednoducho nastaviteľný prostredníctvom dotykovej obrazovky.Umožňuje robiť väzby s obálkou aj bez, prípadne s páskou. Vďaka otvorenej konštrukcii sa dajú dobre lepiť aj knižky na krátkej strane s neobmedzenou dĺžkou. Bloky sa do stroja vkladajú ručne a stroj sa automaticky zavrie bez ohľadu na hrúbku knižného bloku. Obálka sa tiež vkladá ručne. Stroj je vhodný do malých prevádzok s rôznymi menšími zákazkami.

Stroj je vybavený drážkovacími palcami na zdrsnenie chrbta pred nanesením lepidla. Možno drážkovať raz, alebo dvakrát počas jedného cyklu. V prípade vkladania predsádok, sa čeľuste po nadrážkovaní otvoria a k hárkom sa dajú priložiť predsádky pred nanesením lepidla. Výslednú väzbu zakončuje lisovadlo, ktoré vytláča lepidlo aj na boky, čo robí väzbu pevnejšou v spojení s obálkou.

Ku stroju je možné priradiť bigovací stroj CRB-160 na ryhovanie obálok pre pozitívne, ako aj negatívne ryhy pre dokonalú väzbu V2. Ryhovací stroj je po prepojení ovládanáý z dotykovej obrazovky lepiaceho stroja BQ-160. Bigovací stroj je možné využívať aj ako samostatný stroj na bigovanie.

Výrobca

Výrobca

Technická špecifikácia

Max. formát väzby350 x 400 mm
Min. formát väzby70 x 128 mm
Hrúbka knižného bloku1-40 mm
Doba zahrievania20 minút
Teplota lepidla130-200°C
Gramáž papiera obálky82-302 g/m²
Max. výkon120 cyklov/h
Rozmery stroja1370 x 540 x 1280 mm

Stroje

Mám záujem